Hizmetlerimiz

** Proje-keşif-teknik şartname oluşturma hizmeti

* Anahtar teslim mimari-iç mimari hizmeti
* Restorasyon-renovasyon-tadilat hizmeti
* Peyzaj hizmeti
* Modern ve Estetik Çözümler

RMB Mühendislik departmanının amacı, müşterilerimizin inşaat sektöründeki ihtiyaçlarının, estetik anlayışlarıyla buluştuğu, insanlarla yaşayan, doğaya duyarlı, çevreye estetik değer katan, teknolojik, çağdaş, konforlu, ekonomik ömrü uzun çözümlerle buluşmasını sağlamaktır.

RMB Mühendislik sunduğu tüm inşaat hizmetlerinde, müşteri beklentilerini, modern teknolojiyle, kalite-fiyat dengesini gözeterek karşılar; her zaman yenilikleri ve toplam kaliteyi hedefler.

** HİZMET ALANLARIMIZ

* Villa
* Çok katlı konut, iş merkezi
* Sanayi tesisi
* Site
* Özel mekanlar; Restaurant, cafe, bar, butik, otel, mağaza, spor salonu
* Cephe, iç mimari-teknik proje uygulamaları
* Isı, havalandırma, yalıtım, sıhhi tesisat, mekanik tesisat, elektrik tesisat, yangın uyarı ve söndürme sistemleri, güvenlik sistemleri, harçlı imalat proje ve uygulamaları
* İç mimari tasarımlar ve dekorasyon uygulamaları
* Peyzaj

Diğer Hizmetlerimiz

TEKSTİL

Tekstil; elyaftan başlayarak iplik, dokuma, örme, boya ve baskı gibi süreçleri, hazır giyim ise bu süreci kullanım eşyasına dönüştürecek işlemleri kapsamaktadır. Elyaftan iplik ve mamul kumaşa kadar olan kısım tekstil, kumaştan giyim eşyası elde edilene kadar olan süreç ise hazır giyim sektörünün içinde değerlendirilmektedir.

Tekstil ve hazır giyim, sanayileşme sürecinin önemli yapı taşını oluşturan ve gelişmekte olan ülkelerin kalkınmasına ciddi katkılar sağlayan emek yoğun sektörlerin başında gelmektedir. Dünyada rekabetin en yoğun yaşandığı bu sektörde, kotaların kalkmasıyla hem arz hem de talep yönünde rekabet daha da keskin hale gelmiştir. Bu çerçevede tekstil ve hazır giyimde markalaşma büyük önem arz etmeye başlamış, nitekim sektörün güç kaybetmesi soncunda bazı ülkelerin markalaşmaya yöneldikleri görülmüştür.

TEKSTİL DE KALİTELİ ÜRETİM

Emek yoğun bir iş olan konfeksiyon üretiminde çalışanların yetkinliği önem taşır. Ancak birçok firma çalışan becerisini hata ve problemlerin nedeni olarak görme eğilimindedir. Halbuki aynı çalışanların yalın üretim sisteminde 1-2 hafta gibi kısa bir sürede %20 verim artışı sağladıklarını gördük. Ayrıca eğitim düzeyleri yüksek olmasa da bu çalışanların fırsat verildiğinde problemleri çözebilme konusunda ne kadar istekli ve ne kadar başarılı olduğunu da tespit ettik.

Bir firmada 3 yılda mavi yaka kaizenleri ile sağlanan tasarruf 10 milyon euro olarak hesaplandı. Bir başka firmada akış hatları ve hat dengeleme kurgusuyla aynı sayıda işçi ve makine ile elde edilen üretim artışı %58 oldu. Bir diğer örnekte 13 adet forklift açığa çıkarıldı. Sektörde son derece doğal karşılanan dikiş tamirleri %15, leke oranları %50 azaltıldı.

Size Özel Tasarımlar